logo02

     La Femme

mata01 miska01

   Marta Ďumbalová                   Michaela Kukurová

 

La Femme tvorí: Michaela Kukurová  a Marta Ďumbalová,  absolventky konzervatória J.L. Bellu a Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde sa v súčasnosti venujú výučbe muzikálového spevu.  Účinkovali v tanečnej show TV JOJ – TANEC SNOV, kde spolupracovali s mnohými významnými menami česko-slovenskej hudobnej scény ako skupinou  ElánKarlom Gottom, a inými.

 V roku 2016 absolvovali úspešné turné s kapelou DESmod, Zlatými huslami a Big Bandom Jula Selčana po celom Slovensku. Medzi ich umelecké činnosti patrí hosťovanie v Štátnej opere v Banskej Bystrici, v Košickom muzikálovom divadle Cassia a tiež spolupráca s divadlom Nová scéna v Bratislave.  Obe speváčky môžete počuť a vidieť aj na koncertoch banskobystrickej acapelly  Otto voce, ktorej sú členkami a v ďalších hudobných formáciách ako Čarovné ostrohy, Martin Uherek Quartet,  prezentujúcich jazz swing rock a pop. Repertoár tvorí mnoho známych muzikálových, rockových a popových piesní, šansónov a cover verzií svetových hitov ale aj pop-operných skladieb.

V roku 2017 prichádzajú s úplne novým a jedinečným projektom LA FEMME – Slovak POSTMODERN Edition!

ggg

V spolupráci s mladými jazzovými umelcami pretvárajú najznámejšie slovenské populárne piesne do rôznych žánrov “Vintage” –  najmä skorých foriem 20. storočia ako je swing a jazz (viď. Multimédiá-ukážky).  Jazzové trio v tvorí  Jakub Tököly - piano,  Peter Korman / Róbert Ragan – kontrabas a Peter Solárik – bicie.  Výborné hudobné výkony, moderné aranžmány a originálny spevácky prejav, to všetko ponúka La Lemme Postmodern Edition.

Koncertný program dua La Femme je najviac prezentovaný ako ozvláštnenie rôznych eventov, spoločenských akcií, galaprogramov, osláv, kultúrnych podujatí, plesov, firemných akcií a večierkov.  Zanechá najlepší dojem u hostí, ktorí vedia oceniť kvalitnú umeleckú produkciu a je možné ho dramaturgicky prispôsobiť požiadavkám organizátorov.