logo02

Ženský šarm a čaro hudby – dva atribúty, ktoré sa dokonale dopĺňajú…

     Spevácke duo La Femme

mata01 miska01

   Marta Ďumbalová                   Michaela Kukurová

 

La Femme tvorí: Michaela Kukurová  a Marta Ďumbalová,  absolventky konzervatória J.L. Bellu a Akadémie umení v Banskej Bystrici, kde sa v súčasnosti venujú výučbe muzikálového spevu.  Účinkovali v tanečnej show TV JOJ – TANEC SNOV, kde spolupracovali s mnohými významnými menami česko-slovenskej hudobnej scény ako skupinou  ElánKarlom Gottom, a inými.

Začiatkom roku 2016 absolvovali úspešné turné s kapelou DESmod, Zlatými huslami a Big Bandom Jula Selčana po celom Slovensku.

Medzi ich umelecké činnosti patrí hosťovanie v Štátnej opere v Banskej Bystrici, v Košickom muzikálovom divadle Cassia a tiež spolupráca s divadlom Nová scéna v Bratislave.  Obe speváčky môžete počuť a vidieť aj na koncertoch banskobystrickej acapelly  Otto voce, ktorej sú členkami a v ďalších hudobných formáciách ako Čarovné ostrohy, Martin Uherek Quartet, Hitband, Fervido, prezentujúcich jazz swing rock a pop. Repertoár tvorí mnoho známych muzikálových, rockových a popových piesní, šansónov a cover verzií svetových hitov ale aj pop-operných skladieb.

V roku 2017 prichádzajú s úplne novým a jedinečným projektom LA FEMME – Slovak POSTMODERN Edition!

ggg

V spolupráci s mladými jazzovými umelcami pretvárajú najznámejšie slovenské populárne piesne do rôznych žánrov “Vintage” –  najmä skorých foriem 20. storočia ako je swing a jazz (viď. Multimédiá-ukážky).  Live performance s jazzovým triom v zložení  Jakub Tököly - piano,  Peter Korman / Róbert Ragan – kontrabas a Peter Solárik – bicie, naberá úplne iný rozmer.  Strhne Vás výbornými hudobnými výkonmi, modernými aranžmánmi, originálnym speváckym prejavom, a nekonečnou energiou…

Koncertný program dua La Femme je najviac prezentovaný ako ozvláštnenie rôznych eventov, spoločenských akcií, galaprogramov, osláv, kultúrnych podujatí, plesov, firemných akcií a večierkov.  Zanechá najlepší dojem u hostí, ktorí vedia oceniť kvalitnú umeleckú produkciu a je možné ho dramaturgicky prispôsobiť požiadavkám organizátorov.